Vizyonist

Bedelli askerlik gurbetçiler için 4 bin 580 euro!

Bedelli askerlik sistemi, yeni askerlik sistemi ile birlikte dün Meclis’ten geçerek onaylandı. Askerlik 6 aya düşerken, sürekli bedelli askerlik geldi. Yurt dışında yaşayan gurbetçiler için dövizli askerlik bedeli 30 bin TL yani bugünkü kurla 4 bin 580 euro (1 euro 6.55 TL) olarak belirlendi.

Dün meclisten geçerek onaylanan yeni askerlik sistemine göre bedelli ya da dövizle askerlik yapmak isteyenler için 30 bin TL’nin tek seferde ödenmesi kararlaştırıldı. Bu rakam yıllara göre enflasyon oranında artırılabilecek. Gurbetçileri de yakından ilgilendiren yeni düzenlemede bugünkü kurla 4 bin 580 (1 euro 6.55 TL) ödenerek bedelli askerlikten yararlanılabilecek. Askerlik süresi de 1 ay olacak.

Son çıkarılan bedelli askerlik kanununda ücret 15 bin TL olarak belirlenmiş ve bedelliden yararlanan adaylar 21 gün temel askerlik eğitimi alıyorlardı.

(1 Euro = 6.55 TL / 26 Haziran 2019 döviz kuru)

Vizyonist

Yorum

  • Ayiptir gunahtir bu miktari kim odeyebilir Allah askina ben dahil butun gurbetciler zor geciniyoruz eski sisteme devam edilmesi lazim aksi taktirde cok sayida insan TC vatandasliktan cikacaktir bilginize

Sosyal Medya

Bizi takip edin

En çok okunanlar