Vizyonist

Orkun Kökçü, Türk Milli Takımı’nı seçti mi?

Feyenoord forması giyen 2000 doğumlu orta saha oyuncusu Orkun Kökçü’nün, Türkiye A Milli Takımı’nı seçtiği haberleri yer aldı Türk medyasında. Sosyal medyada dolaşan söylentilerin aksine henüz bu konuda resmi bir açıklama ve haberin dayandığı kaynağın belirtilmemesi kafalarda birçok soruyu da beraberinde getirdi.

Türkiye’nin önemli basın organları Türk Milli Takımı’nı ilgilendiren bir haber paylaştı. Haberde, Feyenoord’da oynayan 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Orkun Kökçü‘nün A Milli Takımı seçtiğini yazıyordu. Hollanda genç takımlarının (U17, U18, U19) formalarını giyen Orkun’un böyle bir karar aldığı ifade edildi.

Kaleme alınan haberde ciddi bir kaynak, resmi bir ağız olmaması beni Hollanda’da yaşayan biri olarak derin araştırmaya itti. Yarım saate yakın bir süre Hollanda basınını didik ettikten sonra şu kanıya vardım: Habere Hollandalılar inanmamış! Türk basının genelde doğru söylemediğini ve inandırıcılığının olmadığına kanaat getirmişler. Zaten haberde gerçek payı olsaydı, birçok Hollanda medyası muhtemelen flaş haber olarak verirdi bu seçimi.

Nihayetinde geçen sezon 11 lig maçında 3 gol ve 4 asistle oynamış, bu sezon ilk 11’e yerleşmesi beklenen 2000 doğumlu bir oyuncudan bahsediyoruz. Hollanda Milli Takımı Orkun’u kaçırmak istemez ki? Geçtiğimiz mart ayında Türk Milli Takımı yetkililerinden teklif aldığını söyleyen genç oyuncu şu an kalbinin Hollanda’dan yana olduğunu ifade etmişti.

Çağdaş Doğan / Rotterdam

Yorum ekle

Sosyal Medya

Bizi takip edin