Vizyonist

Mobilya dünyasında farkındalık yaratan şirket: ‘İQONYA’

Gün geçtikce değişen ve gelişen dünyada mimari ve iç mimari anlamda da artık birçok farklı tarzlar ve dekorasyona yön veren yeni ürünler ortaya çıkıyor. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren “İQonya” şirketi, üretmiş oldukları birbirinden farklı ağaç mobilyaları ve tasarımlarıyla Hollanda’da farkındalık yaratmaya devam ediyorlar.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişilerin, betonlaşmanın artması ile vermiş olduğu doğaya yakın olma arzusu, ahşap ve ağaç tasarımların hayatın içine daha çok dahil olmasını sağlamaktadır. Kendilerine has görünümleri, dokunulduğu zaman verdiği his ve ortama katmış oldukları doğal sıcaklığın yanı sıra kullanıcılarına içinden kopup geldiği doğayı yaşatabilmektedir.

Türkiye’den özenle seçilen zeytin, ardıç ve sedir ağırlıklı ağaçların, çeşitli aşamalardan sonra doğal haliyle yemek masası, salon masası, sehpa, konsol ve aksesuar masası, koltuk olarak satışa sunan İQonya firması, müşterilerinin talepleri doğrultusunda da farklı tasarımlara imza atıyor.

Uzun yıllar tekstil işiyle uğraştıktan sonra hobi olarak başlamış olduğu tutkuyu işe dönüştüren İQonya’nın sahibi Zekaye Balcı, tutkusunu mesleğe dönüştürmeden önce Türkiye’de bir çiftlik kurarak , tamamen doğal bir yaşam sürmüş. Elektriklerini kendilerinin ürettikleri, suyu kendilerinin çıkarttıkları, ahşap ve ağaç mobilyalardan kurulu bir çiftlikte, Konyalı olmaları hasebiyle de “İQonya” markasının temellerini atmışlar.

Mekanlarında doğallığı yaşamak isteyenler için ağaç mobilyaların ve tasarımların güzel bir alternatif olduğunu belirten Zekaya Balcı: “Yaşam alanlarında doğallık arayanların ilk tercihi olan ağaç mobilyalar ve aksesuarların bir çok ağaç çeşidinden üretimi yapılmaktadır. Biz İQonya olarak ürünlerimizde zeytin, ardıç, sedir ve okaliptus ağaçlarını ağırlıklı olarak kullanıyoruz. Zeytin, ardıç ve sedir ağaçlarını Türkiye’den getiriyoruz, diğer kullandığımız ağaçları farklı ülkelerden temin ediyoruz. Yemek masası, salon masası, konsol ve aksesuar masaları, sehpa ve sanatsal ürünlerin üretimini yapıyoruz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda da farklı tasarımların ortaya çıktığı çok ürün oluyor. Ürün yelpazemiz bu vesileyle genişleyerek ilerliyor.” dedi.

Hollanda’da kullanmış oldukları ağaç türleri ve tarzlarıyla alanlarında tek olduklarını ifade eden Zekaye Balcı,İQonya olarak amaçlarının Hollanda’da farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. Zekaye Balcı: ” İnsanların doğaya ve eskiye olan özlemi dekorasyonda da eskiye yani doğallığa dönüş yapmayı sağlamıştır. Bu nedenle doğal ürünlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Ağaç mobilyalar ve tasarımlar bulundukları odada etkilerini fazlasıyla gösteren eşyalardır. Evinizin havasını tamamıyla değiştirecek olan mobilyalar ve tasarımlar, daha doğal bir ortamda yaşanılıyor hissi verecektir.” şeklinde konuştu.

Ahmed Hüsrev Uç – Rotterdam

Yorumlar

  • Güzel ama ne kadar dayanıklı ve sağlam olacak sürekli kullanılan eşyalar. Çocuklar için kötü olabilir mi bilmiyorum ama evin enerjisini çok güzel değiştirir.

    • Çok dayanikli hatta torunlariniza miras bırakacak kadar. Cocuklar icin dogal bir ürünün ne gibi bi kötülüğü olabilir? Cocuklar rahatlikla kullanir. Ürünler istenilen mobilya yagi ile istenen renkte hazirlana bilir.

Sosyal Medya

Bizi takip edin

En çok okunanlar