Vizyonist

Rotterdam Belediyesi’nden semt anketi

Rotterdam Belediyesi, semt sakinleri için yararlı bir anket yapıyor. 2013 yılından bu yana yapılan araştırmayla 15 yaş ve üzeri Rotterdam’lılar, oturduğu semti daha iyi hale getirmek için internet üzerinden ve posta yoluyla soruları yanıtlıyor.

Rotterdam Belediyesi, semt sakinlerini yakından tanımak ve semt hakkında bilgiler edinmek üzere bir dizi çalışmalar yapıyor. Belediye, semtiyle bütünleşen sakinlerin konut ve yaşam alanlarındaki koşullarını ölçümlemek adına anket düzenliyor.

2013 yılından bu yana her iki yılda bir tekrarlanan bu çalışmada amaç, 15 yaş ve üzeri Rotterdam’lıları hem yakından tanımak hem de onların kısa sürede edindiği izlenimlerden faydalanarak semtleri daha iyi hale getirmek.

Belediye tarafından gönderilen mektubu dolduracak olan semt sakinleri internet üzerinden veya posta yoluyla bu işlemi gerçekleştirebilecek.

Web sitesinden yapılacak girişte www.startvragenlijst.nl/wijkonderzoek adresine giderek, belediyenin yollamış olduğu erişim kodunu yazıp, sistemde aktif olabilecek.

Yaklaşık 20-25 dakika sürecek, 57 sorudan oluşan ankette ‘Semtinizin durumu nasıl?’, ‘Semt sakinleri arasındaki ilişkiler nasıl?’ ‘Sunulan olanaklardan memnun musunuz?’ ‘Gönüllü çalışan veya bakım görevlisi misiniz?‘ gibi sorular mevcut.

Ayrıca herkesin interneti olmadığı için anket aynı zamanda yazılı form olarak da mevcut. Bu anketi, eve yollanan postada bulunan kart ve cevap zarfı ile de birlikte isteyebiliyorsunuz. Hizmette posta puluna da gerek olmadığını belirtelim.

Buna ek olarak bazı kişiler anketi doldurmak yerine şahsi bir görüşmeyi tercih edebilir. Bu nedenle I&O Research çalışanı sizleri arayarak yardımcı oluyor.

Araştırmanın sonuçları ise 2020 yılı başına Rotterdam Belediyesi’nin semt profilleri bölümünde yayınlanacak.

Çağdaş Doğan / Rotterdam

Yorum ekle

Sosyal Medya

Bizi takip edin