Vizyonist

Ülkemizi ziyaret eden Hollandalı sayısı yükselişe geçti

Türkiye’nin en çok ziyaretçi aldığı ülkelerden birisi  olan Hollanda, son yıllarda yaşanan düşüşün ardından 2018 yılında tekrar yükselişe geçti.

Ülkemizi en çok ziyaret  eden milletler içerisinde üst sıralarda yer alan Hollanda, son yıllarda yaşanan düşüşün ardından 2018 yılında tekrar yükselişe geçti. Türkiye’yi 2015 yılında ziyaret eden Hollandalı turist sayısı 1 milyon 232 bin iken bu rakam 2016 yılında 906 bin kişiye gerilemişti. 2017 yılında ülkemizi ziyaret eden Hollandalı turist sayısı ise bir önceki yıla göre yüzde 12 düşüş göstererek 799 bin kişi olarak kayıtlara geçmişti.

Ocak-Kasım döneminde artış yüzde 27,4 oldu

2018 yılının Ocak-Kasım döneminde ülkemizi ziyaret eden Hollandalı turist sayısı yüzde 27,4 oranında artış göstererek 980 bin ziyaretçi sayısına yükselmiştir. Aralık ayının hesaplanmadığı veriler ışığında Hollandalı ziyaretçiler,  şimdiden 2017 yılına göre yüzde 22,5 artış kaydetmiştir. Aralık ayının dahil edilmesiyle 1 milyon sınırını aşacak olan Hollandalı ziyaretçiler, şimdiden en çok ziyaret eden milletler sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyorlar.

En çok Rus ziyaretçi geldi

Ocak-Kasım döneminde Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülke 5,8 milyon ziyaretçi ile Rusya olurken, Almanya 4,3 milyon ziyaretçi ile ikinci sırada yer aldı. Almanya’yı sırasıyla Birleşik Krallık, Bulgaristan, Gürcistan, İran ve Ukrayna takip etti.

Vizyonist

Yorum ekle

Sosyal Medya

Bizi takip edin

En çok okunanlar